Genel Bakış


   >>Uzaktan Algılama


   Coğrafi Bilgi Sistemi


   Afet Bilgi Sistemi


   Fotogrametri


   Lidar-Lazer Tarama


   Statik-Mekanik-Elektrik


   Referanslar
  AKROSPACE  

Uzaktan Algılama, yeryüzündeki nesnelerin belirli bir mesafeden, belirli algılayıcılarla algılanmasıdır. Gözümüz, kamera, fotoğraf makinesi, uydular,... birer uzaktan algılama araçlarıdır.

Uydu algılayıcıları, uydunun gözleridir. Uzaktan algılama süreci, okumaya benzetilebilir. Yeryüzünden yansıyan elektromanyetik enerji, gözümüze yansıyan ışık gibi uydularca algılanır. Göz, okuma sırasında kağıttan yansıyan karanlık ve aydınlık bölgeleri değerlendirerek harfleri algılar. Uydu görüntülerinin yorumlanması da karanlık bölgelerdeki harflerin kelime ve cümlelere dökülmesine benzetilebilir.

UZAKTAN ALGILAMA HİZMETLERİMİZ

·         Geçmişe Dönük Veya Güncel İstenilen Çözünürlükte Uydu Görüntüsü Satışı Yapılmaktadır.

·         Uzaktan Algılama Hizmeti İsteyen Tüm Kuruluşlar İçin Yazılım ve Donanım Dahil Olmak Üzere Laboratuar Kurulumları Gerçekleştirilir.

·         Dünyanın En Popüler Uzaktan Algılama Programı Olan ERDAS Programının Satışı Ve Teknik Destek Hizmetleri Yürütülmektedir.

·         Yüksek Çözünürlük ve Büyüklüğe Sahip Uydu Görüntülerini  İşlemek için PC iş İstasyonlarının Satış ve Desteği Firmamız Tarafından Yürütülmektedir.

·         Firmamız Uzaktan Algılamayla İlgili Her Türlü Mühendislik Hizmetini Vermektedir.

Bu hizmetler: Geometrik Düzeltme, Ortorektifikasyon, Mozaikleme, Görüntü Zenginleştirme, Kontrollü ve Kontrolsüz  Sınıflandırma, Arazi Kullanım ve Değişimlerinin Tespiti, Tarımsal Rekolte Tahmini, Maden yatakları analizleri, Dogal Afetler sonrasi Durum Belirlemesi, Dogal Kaynakların İzlenmesi, Her türlü format dönüşümü, Projeksiyon ve Koordinat dönüşümleri, Sayısal Arazi Modeli üretimi, Stero  görüntü kıymetlendirme, 3D modelleme, 3d Görüntü bindirme,