>>Şirket Profili


   Vizyon-Misyon


   Ortaklıklar


   Basında Biz


   Referanslar


 


  
  Hakkımızda>Şirket Profili  

 

 

Gelişen bilişim teknolojilerinin en yoğun kullanım alanlarının başında mühendislik ve mimarlık hizmetleri gelmektedir. Mimarlık-Mühendislik ve Bilişim teknolojilerinin  birbirinden ayrılmaz bir bütün olduğunu gören firmamız kuruluş amacını bilişim  teknolojilerini mühendislik alanlarında kullanmaya yönelik tam çözümler üretmek olarak belirlemiştir.

 

Eski Eser Belgeleme ve Projelendirme konusunda uluslararası ve ulusal projeleri başarı ile tamamlayan firmamız, restorasyon uygulama ve arkeolojik kazı hizmetleri de vermektedir. Kültür Bakanlığı'nca Restorasyon Uygulama ve Projelendirme konusunda yeterlilik alan firmamız mimari ve arkeolojik belgeleme konusunda da ar-ge faaliyetleri yürütmektedir.

 

Amacımız tüm mühendislik ve mimarlık hizmeti veren veya alan özel ve kamu kuruluşlarına çözümler üretmektir.

 

Firmamız ülkemizin en önemli sorunlarından biri olarak envanter sorununu görmektedir. Henüz ülkemizde kadastro sorunu çözülememiştir. Devlet arsa ve arazisinin miktarını tam olarak bilmemektedir. Eski esrelerimizin ciddi bir envanteri yoktur. Firmamız, faaliyetleri arasında bulunan Uzaktan(Uzaydan) Algılama, Coğrafi Bilgi Sistemi, GPS(Uzaydan Konum Belirleme Sistemi), Digital Fotogrametri, Lazer Tarama teknolojileri ile belgeleme ve envanterleme konusunda tüm kamu ve özel kuruluşlara hizmet vermektedir.

Üniversite ve akademik çevrelerle yoğun iş birlikteliği içerisinde olan firmamız projelerinde İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinden danışmanlık hizmeti almaktadır.

Firmamızda belgeleme projelerine yönelik, her türlü yazılım, Fotograf çekebilen totalstaion, Lazer Tarayıcı ve GPS donanımı bulunmaktadır. Uzaktan Algılama konusunda dünya lideri ERDAS Yazılımı, Coğrafi Bilgi Sistemi konusunda en kapsamlı ürünleri olan ESRI ürünleri ve Lazer tarayıcı, GPS ve Totalstation donanımı üreticisi Trimble firmasının bayisi olan firmamız Picrtan Digital Fotogrametri yazılımı, ve NEPTAN GPS ile deformasyon analiz yazılımının Türkiye tek temsilcisidir.

Firmamızın yapmış olduğu projeler çeşitli ödüllere layık görülmüştür. Niksar Kalesi Rölöve, Restitüsyon, Restorasyon ve Çevre Düzenleme Projesi Tarihi Kentler Birliği'nden Proje ödülü almıştır. Şişli Belediyesi için Hazırlamış olduğumuz Şişli Afet ve Şehir Rehberi Kitabı Marmara Belediyeler Birliği'nin düzenlemiş olduğu Altın Karınca Yarışmasında Juri Özel ödülü almıştır. Akropol tarafından restorasyonu tamamlanarak açılışı yapılan Zile Gaydaroğlu Konağı'nın açılış töreninde Tokat Valisi Mustafa Taşkesen ve Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel  Başarılı Restorasyon Çalışmasından Dolayı Teşekkür Plaketi vermişlerdir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Harita Müdürlüğü için hazırlamış olduğumuz İstanbul Boğazı Silüet Projesi Sabah ve Milliyet Gazeteleri İstanbul Ekinde manşetten verilmiştir. Silüet Projesi CNN-TURK programında haber yapılmıştır. Ülkemizin ilk Coğrafi Bilgi Sistemi uygulamalarından "Pilot Şişli Kent Bilgi Sistemi" Projesi TRT-1 de haber yapılmıştır.